O fundacji

JAFF Foundation powstało z potrzeby tworzenia wydarzeń i realizacji projektów, które są bezkompromisowe w swojej wartości i jakości. Z chęci tworzenia ponad podziałami. Z chęci łączenia środowisk i ludzi dla osiągnięcia nowych, nieznanych w Polsce i ciągle rzadkich na świecie efektów. Jest odpowiedzią na potrzebę przestrzeni gdzie szeroko rozumiana sztuka może zaistnieć i zabłysnąć. Fundacja ma na celu wspieranie realizacji ambitnych i wartościowych projektów artystycznych. Chcemy także poprzez sztukę zwrócić uwagę na dotykające nas wszystkich problemy i wyzwania. Działamy z chęci tworzenia ponad podziałami. Hasło przewodnie Fundacji to ‘We are all connected’. 

 

Cele Fundacji

  • realizacja wydarzeń o wysokich walorach artystycznych i naukowych;
  • wspieranie twórców poprzez tworzenie przestrzeni, w której mogą zaistnieć lub zaprezentować dzieła, w których priorytetem jest wartość artystyczna lub przesłanie, a nie walor komercyjny;
  • wspieranie twórców w praktycznej realizacji pomysłów i idei;
  • realizowanie unikatowych i złożonych projektów, mogących stać się powszechnie rozpoznawalnym wyróżnikiem dla lokalnych społeczności, a nawet kraju;
  • budowanie dialogu społecznego na poziomie nauki i sztuki – ponad podziałami politycznymi; 
  • zwiększenie powszechnej świadomości i wiedzy w zakresie kultury, sztuki;
  • angażowanie sztuki w działanie na cele społeczne;
  • budowanie i wspieranie dialogu pomiędzy twórcami; 
  • przekazywanie wysokich wartości w łatwy do przyswojenia (rozrywkowy) sposób;
  • podnoszenie poziomu polskiej sceny kulturalnej;
  • podnoszenie poziomu dialogu społecznego (szacunek i jedność, w imię wyższych wartości, w obliczu wspólnych problemów);
  • stworzenie miejsca/organizacji/grupy, która skupi wokół siebie wiele środowisk – twórczych, naukowych, finansowych, społecznych – i stanie się spoiwem w ich złączeniu i współdziałaniu. 

W jakim zakresie udzielamy pomocy?

  • Poszukujemy pomysłów i perspektyw, inicjujemy aktywność, poszukujemy i łączymy ludzi i środowiska, tworzymy przestrzeń, poszukujemy finansowania, pomagamy w realizacji, wreszcie ciężką pracą sami działamy (nosząc sztalugi czy pchając metalowy wagonik) – tak aby piękne pomysły i dzieła mówiące o wartościach mogły zostać wystawione i dostrzeżone. 
  • Organizujemy konkursy, które są materialną i bezpośrednią szansą na rozwój, zaprezentowanie siebie, swoich pomysłów i talentu. 
  • Organizujemy warsztaty, które są szansą na rozwój i pogłębienie wiedzy lub zdobycie nowych doświadczeń. 
  • Skupiamy środowiska, poszukujemy światłych i zaangażowanych osób, tworzymy bazę i sieć kontaktów – ponieważ każde wielkie dzieło jest sumą wielu wysiłków i tylko działając razem możemy stworzyć to, co wydaje się niemożliwe. 

 

O Fundatorze

Piotr Chodak – inicjator, działacz społeczny, przedsiębiorca, zawsze w drodze zawsze wśród ludzi. Producent wydarzeń i festiwali, pasjonat fotografii, filantrop, osoba o wysokim poczuciu misji społecznej, operator kamery, reżyser filmów reklamowych i spotów, konsultant PR & marketing. W swojej pracy i działaniach stara się łączyć pozornie odległe od siebie dziedziny, poszukując przy tym nowych form ekspresji i estetycznej świeżości. Zawsze zaangażowany i uważny w szczegółach, od początku kariery zawodowej wierny zasadzie, aby wytrwale dążyć do sukcesu w podjętych inicjatywach. 

Na swojej ścieżce rozwoju nauczył się, jak wysoce istotne jest odpowiednie zarządzanie komunikacją wewnątrz organizacji oraz na tle zewnętrznych relacji biznesowych. I to właśnie praca z ludźmi, odnoszony przez nich sukces oraz powodzenie projektów, wpływają na osiągane przez niego poczucie satysfakcji. Wieloletnia współpraca z ogólnopolskimi stacjami telewizyjnymi oraz realizacje na planach filmowych pozwoliły mu na odnalezienie równowagi estetyki do postaci. Dyplom reżyserski oraz operatorski pozwala na głębsze zrozumienie balansu pomiędzy planem a efektem końcowym. Producent oraz dyrektor artystyczny 7 edycji JazzArtFashion Festival, juror Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Kalendarzy ZoomArt. Posiada ponad 20 letnie doświadczenie w tym kilkadziesiąt zrealizowanych projektów oraz interdyscyplinarną wiedzę. W swojej karierze zaangażowany w realizacje artystyczne i wykonawcze dla wiodących inicjatyw i podmiotów, m.in.: ING Bank, Europejskie Centrum Solidarności, Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, Stadion Śląski, Best Film, Festiwal Filmów Oia. Jego celem zawodowym jest wykorzystywanie posiadanych kompetencji oraz dalszy rozwój na tle tworzenia wyjątkowych koncepcji kreatywnych. 

Już wiele lat przed założeniem fundacji prowadził działalność społeczną, organizując i wspierając inicjatywy o charakterze charytatywnym oraz na rzecz ochrony dziedzictwa i rozwoju sztuki. Współpracował już m. in. z Fundacją „Ludzki Gest” Kuby Błaszczykowskiego. Fundacją Adama Małysza, Fundacją RAP (Reprezentacja Artystów Polskich), Omenaa Foundation czy Fundacją Beksiński. 

Założyciel fundacji dostrzegł problemy i bariery z jakimi borykają się inicjatywy i artyści w Polsce. Zauważył także ogromny potencjał, który leży we wspieraniu działalności charytatywnej i społecznej przez zaangażowanie sztuki. Dlatego powstał pomysł powołania Fundacji pod nazwą JAFF Foundation, której celem będzie realizacja ambitnych i wartościowych projektów artystycznych, których przekaz i oddziaływanie pozwolą jednocześnie zwrócić uwagę na dotykające nas wszystkich problemy i wyzwania. Piotr Chodak jest jej fundatorem i pełni funkcję prezesa zarządu.

Współpraca

Fundacje JAFF Foundation tworzą ludzie energiczni, zaangażowani i bardzo otwarci na wszelkiego rodzaju formy współpracy i komunikacji. Zapraszamy do kontaktu zarówno osoby zainteresowane osobistym zaangażowaniem w realizowane przez nas projekty, jak również organizacje pozarządowe i rządowe oraz instytucje, którym duch i cel jest bliski działaniom JAFF Foundation, poszukujące partnerów lub chcące zaangażować się w zewnętrzne inicjatywy. 
 
Skontaktować się z nami możecie Państwo poprzez formularz kontaktowy znajdujący się na stronie.